fbpx

Sandrina Sedona „Free your voice”

vocal improvisation workshop – warsztat improwizacji wokalnej

„Free your voice”- vocal improvisation 

Autorski warsztat improwizacji wokalnej Sandriny Sedony.
 
 
Improwizacja jest podstawą do odnalezienia własnego najprawdziwszego głosu i stylu. Podobnie jak podstawą komponowania i wyrażania muzyki jest to co w nas głęboko ukryte.
 
• Improwizacja daje wolność odkrywania ważnej części siebie i kierowania, a właściwie swobodnej zabawy głosem.
 
• Pozwoli Ci na uzyskanie większej pewności co do możliwości głosu i na podjęcie ryzyka do wokalnych szaleństw.
 
• Umożliwi Ci rozwój w kierunku tworzenia muzycznych aranży i znacznie poprawi Twoją elastyczność w muzycznym wyrażaniu siebie.
 
W swoim wyjątkowym podejściu do improwizacji, Sandrina nie rozpatruje jej jako umiejętność zabawy sylabami, charakterystycznej dla wokalistyki jazzowej. Dla niej improwizacja nie ogranicza się do poruszania się swobodnie po całej skali głosu w dowolnych tonacjach.
Improwizacja to tworzenie muzyki bez lęku jak potoczy się proces tworzenia i pełna ciekawość efektu końcowego (l’improvviso – z j. wł. niespodziewany, nieoczekiwany, nagły), a to wymaga bardzo dużo odwagi i zaufania dla samego siebie!
 
To jest właśnie umiejętność tak wyjątkowa i cenna.
Umiejętność obca wokalistyce polskiej, której nie uczą w szkołach na żadnym poziomie. Taka praca wymaga od wokalisty znacznie więcej niż ścisłe planowanie każdej kolejnej nuty i odtworzenie jak najwierniejszej kopii oryginalnego utworu.
 
 
 
Sandrina Sedona:
Piosenkarka, wokalistka oraz muzyk. Jej charakterystyczny i niezwykły styl zaowocował współpracami z takimi gwiazdami sceny jak: Bobby Kimball (Toto), Jimi Jamison (Survivor), Alannah Myles, Paul Young, Johnny Logan, Nik Kersaw, Midge Ure, Cutting Crew, Tony Hadley (Spandau Ballett), Chris Thompson of Manfred Mann, Martin Fry (ABC), T`Pau, Kathrina Leskanich (Kathrina & The Waves), Bananarama, Kate Ryan, Maggie Reilley (Mike Oldfireld), Nina Hagen , Sam Brown czy David Hasselhoff.
 
Występowała na scenie razem z Soulmates Mandoki z Mike’em Sternem, Randym Breckerem, Billem Evansem, Tillem Brönnerem, Klausem Doldingerem, Melanie C na MIDEM-Cannes i na festiwalu Sziged / Budapeszt, a także na tournee (jako piosenkarka i chóralistka) z Albert Hammond i orkiestra symfoniczna.
 
W swojej dotychczasowej karierze wystąpiła w ponad 100 reklamach, niezliczonych filmach Walta Disneya i różnych musicalach m.in. Rocky Horror Show, Casablanca, Rockopera Othello i Rockopera Faust. Jako artystka solowa koncertowała w całej Europie, skomponowała, nagrała i wydała 22 płyty w tym słynny album „Songs for the Y-lien”.
 
Aktualnie dzieli się swoją namiętną muzyczną pasją do komponowania, pisania tekstów i piosenek ucząc młodych pisarzy, śpiewaków, producentów oraz wykonawców w swoich dwóch studiach muzycznych: School-Of-Singers w Niemczech i Sound-Of-Sedona w Wielkiej Brytanii, a także poprzez autorskie warsztaty prowadzone w całej Europie. Skupia się również na prowadzeniu wytwórni płytowej Sound of Sedona.
 
 
Sandrina trenowała u Bobby’ego McFerrina (improwizacja), Alana Parsonsa w studiu Abbey Road „The Art & Science Of Soundrecording”. Napisała Masterclass Songwriting z Davidem Gilmourem w Wielkiej Brytanii i obecnie produkuje album w Realworld Studios (Peter Gabriel UK). Trenowała również u takich nauczycieli jak: Berklee Rhiannon, David Worm, Joey Blake i Roger Treece, a także Victor Wooten w Nashville czy Melissa Cross (Extrem Rock) USA.
W warsztacie grupowym Sandrina użyje techniki swojego mentora, muzyka Victora Wootena, którą zaadaptowała specjalnie na potrzeby wokalistów. Na koniec wykładu Sandrina wykona krąg śpiewając wspólną improwizację ze wszystkimi uczestnikami.
 
Czas:
 
➡️ 14.12 (sobota) – warsztat Uwolnij swój głos – improwizacja wokalna GRUPA (20 miejsc)
 
10.00-12.30 cz. I
12.30-14.00 przerwa obiadowa
14.00-16.30 cz. II
 
➡️ 13.12 (piątek) i 15.12 (niedziela) – lekcje indywidualne z Sandriną Sedoną (godziny zostaną potwierdzone)
 
 
Inwestycja:
 
Lekcja indywidualna 45 min: 400 zł płatne gotówką w biurze Pure Voice
 
warsztat grupowy:
 
Early Bird – zgłoszenia przyjmujemy do do 30.09.2019 r
Stali Uczniowie Pure Voice – 600 zł
Osoby spoza Pure Voice – 700 zł
Płatność całej kwoty najpóźniej 5 dni po potwierdzeniu przyjęcia zgłoszenia (data zaksięgowania na koncie organizatora powinna być wrześniowa)
 
Opcja Standard – płatność po 30.09.2019 r.
Stali Uczniowie Pure Voice 700 zł
Osoby spoza Pure Voice 800 zł
Wymagana bezzwrotna zaliczka w wysokości 50% całej kwoty , opłacona w przeciągu 5 dni roboczych po zgłoszeniu. Płatność całej kwoty do 15 listopada 2019 r.
 
Miejsce:
Pure Voice Szkoła Muzyczna ul. Brzeska 18, lokal U4 parter, Warszawa.
 
Zapisy:
W warsztacie grupowym weźmie udział 20 osób, decyduje kolejność zgłoszeń. W wypadku rezerwacji lekcji indywidualnej proszę zaznaczyć to w treści zgłoszenia. Zapisać można się:
• telefonicznie: +48 600 325 621
• mailem: magda@purevoice.pl lub maja@purevoice.p l(wymaga potwierdzenia z naszej strony)
 
Proszę podać imię, nazwisko, datę urodzenia oraz telefon kontaktowy. Mile widziana, ale niekonieczna, jest informacja o dotychczasowych doświadczeniach wokalnych. Zgłoszenie staje się dla nas zobowiązujące po otrzymaniu wpłaty. Potwierdzenie przelewu wysłać na nasz adres mailowy (magda@purevoice.pl). Zrezygnować z warsztatu można najpóźniej na 7 dni przed jego rozpoczęciem – prosimy wówczas o podanie danych do przelewu zwrotnego. Cena nie obejmuje noclegu ani wyżywienia.
 
Dane do przelewu:
Pure Voice Maja Wojnarowicz
66 1140 2004 0000 3402 7529 8656