Paulina Kowalska

Wokalistka, Chórzystka, Pianistka, Tekściarka

Śpiewa i gra na pianinie, komponuje i pisze teksty. Jest w trakcie tworzenia autorskiego materiału. Stale koncertuje z repertuarem Kate Bush. Prowadziła zespół wokalny, improwizacje, oraz zajęcia z emisji i rehabilitacji głosu przy Szkole Wokalnej Agaty Wrońskiej.

Współtworzyła koncerty muzyki gospel oraz musicalowe. Była instruktorem na Letnich oraz Zimowych Warsztatach Muzycznych w SWAW. W 2017 założyła oraz prowadzi Polski Chór Otwarty przygotowując wielogłosowe aranżacje takich utworów jak „Wielka dama”, „Zacznij od Bacha”, „Aleja Gwiazd”.

Wokalistka zespołu progresywnego SpectAmentiA, z którym nagrała album „Aftereality” oraz Epkę z autorskimi tekstami. Brała udział w nagraniach sesyjnych z muzyką house, ambient oraz alternative rock. Inspiruje się muzyką m.in. Kate Bush, Aretha Franklin, gospel. Brała i bierze udział w wielu warsztatach muzyki gospel z Brian Fentress, Peter Francis oraz Karen Gibson i inni. Miała przyjemność uczestniczyć w warsztatach Complete Vocal Technique. Samodzielnie zgłębia techniki związane z prawidłowym wydobywaniem dźwięku. Regularnie uczestniczy w inspirujących warsztatach, jam sessions oraz spotkaniach z muzykami.

Socials